Benefitet

Çfarë Ofron Aronia ?

Përfitimet shëndetësore nga aronia

Aronia ka efekte anti-inflamatore dhe antioksiduese. Ajo mbron qelizat nga dëmtimi që vjen si rezultat i ndikimit të radikaleve të lira. Deponimi i radikaleve të lira mund të shkaktojë stres oksidativ, i cili bëhet shkaktar i sëmundjeve kronike të zemrës dhe kancerit.

sec icon 2
feature icon 1 3 001

Efektet antikancerogjene

Studimet kanë treguar se aronia të mbron nga kanceri në gji.

feature icon 1 3 004

Aronia forcon imunitetit

Ata luftojnë bakteriet si Escherichia coli dhe Bacillus Cereus.

feature icon 1 3 002

Lufton sëmundjet e zemrës

Aronia mund të përmirësojë shëndetin e zemrës.

feature icon 1 3 003

Efektet antivirale të aronias

Nëpërmjet acidit ellagic dhe myricetin Aronia lufton virusët e ndryshëm

*

Forcon mbrojtjen antioksidante

Forcon mbrojtjen antioksidante është një formulim inovativ i përbërësve të zgjedhur me kujdes për të përmirësuar mbrojtjen e organizmit tuaj nga dëmtimi i qelizave nga radikalet e lira.

Ky produkt unik përfshin antioksidantë të fuqishëm të cilët kontribuojnë në luftën kundër stresit oksidativ dhe rritjes së forcat mbrojtëse të trupit.Përdorimi i rregullt i “Forcon mbrojtjen antioksidante” mund të ndihmojë në reduktimin e efekteve të dëmshme të faktorëve të ndryshëm të jashtëm si ndotja mjedisore, dita-ditës dhe faktorët e moshës.

Kombinimi i kujdesshëm i vitaminave, mineraleve dhe ekstrakteve bimore në këtë formulim siguron një mbrojtje të plotë dhe të fuqishme për shëndetin e përgjithshëm.

Përjetoni fuqinë e natyrës në “Forcon mbrojtjen antioksidante” dhe kujdesuni për shëndetin tuaj në mënyrë efektive. Ky produkt është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të ruajnë freskinë, vitalitetin dhe mirëqenien e tyre në kohët moderne të shpejta.

*

Stimulon sistemin imunitar

“Formula e veçantë e produktit tonë është hartuar me kujdes për të ofruar një përkrahje të fuqishme për sistemin tuaj imunitar.

“Ulon Sistemin Imunitar” përdor një kombinim të kujdesshëm të përbërësve natyralë që kanë njohur përparësi të stimulimit të funksionimit të sistemit imunitar.Kjo formulë përmban antioksidantë të pasur që ndihmojnë në neutralizimin e radikaleve të lira dhe forcojnë kapacitetin mbrojtës të organizmit.

Përfshirja e vitaminave dhe mineraleve thelbësore mbështet shëndetin e qelizave dhe kontribuon në mbrojtjen e tyre efikase.

Nëpërmjet përdorimit të rregullt të “Ulon Sistemin Imunitar”, ju mund të ndihmoni organizmin tuaj të përballet më mirë me shpërndarjen e mikrobave dhe të ndihmoni në ruajtjen e një sistemi imunitar të fortë dhe të efektshëm. Ky produkt është i përshtatshëm për ata që duan të ndjehen më energjikë, të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve dhe të kujdesen për mirëqenien e tyre përgjithmonë.

Faleminderit që zgjodhët “Ulon Sistemin Imunitar” – një zgjedhje e fuqishme për mbështetjen e shëndetit dhe vitalitetit të sistemit tuaj imunitar.

*

Rregullon peshën dhe tensionin e gjakut

Produkti ynë inovativ, ‘Rregullon Peshën dhe Tensionin e Gjakut,’ është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që dëshirojnë të mbajnë peshën e tyre nën kontroll dhe të menaxhojnë tensionin e gjakut me një qasje natyrale dhe efektive.

Ky formulim unik kombinon përbërës natyralë të zgjedhur me kujdes që kanë treguar përfitime të shumta për shëndetin.

Përfshirja e ekstrakteve bimore, vitaminave, dhe mineraleve është e kujdesur për të përmirësuar proceset e trupit dhe për të ndihmuar në kontrollin e peshës së shëndetshme dhe tensionit të gjakut.

Antioksidantët e përfshirë ndihmojnë në luftën kundër radikaleve të lira dhe mbështesin shëndetin e sistemit kardiovaskular. Përmbajtja e fibrave dhe elementeve të tjerë ushqyesorë promovojnë një ndjesi të qëndrueshme të ngopjes dhe kontribuojnë në menaxhimin e peshës.

Me përdorimin e rregullt të ‘Rregullon Peshën dhe Tensionin e Gjakut,’ ju mund të përfitoni nga një ndihmë e dobishme për të mbajtur nën kontroll peshën tuaj dhe për të mbështetur shëndetin e zemrës dhe tensionin e gjakut. Ky produkt është një partner i shkëlqyer për ata që janë të përkushtuar ndaj një stili të shëndetshëm të jetesës dhe duan të bëjnë zgjedhje të menaxhueshme dhe efektive për shëndetin e tyre.

*

Përmirëson shikimin dhe shëndetin e syve

Produkti ynë, ‘Përmirëson Shikimin dhe Shëndetin e Syve,’ është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të kujdesen për shëndetin e tyre vizual në një mënyrë natyrale dhe efektive.

Ky formulim inovativ përfshin një gamë të gjerë përbërësish të cilët janë përzgjedhur me kujdes për të ofruar një mbështetje të pasur për sytë.

Vitaminat dhe antioksidantët e përfshirë ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të strukturave syze dhe luftën kundër dëmeve të mundshme nga faktorë të ndryshëm mjedisorë.Përfshirja e luteinës dhe zeaksantinës, të njohura për përfitimet e tyre për sytë, ndihmojnë në mbrojtjen e retinës dhe përmirësimin e shikimit. Ekstraktet bimore të përdorura në këtë formulë kanë potencialin për të rritur cirkulimin e gjakut drejt syve dhe për të reduktuar lodhjen vizuale.

Me përdorimin e rregullt të ‘Përmirëson Shikimin dhe Shëndetin e Syve,’ ju mund të përfitoni nga një ndihmë e dobishme për të mbajtur shikimin tuaj të fortë dhe të shëndetshëm në të gjitha fazat e jetës. Ky produkt është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të kujdesen për pamjen e tyre dhe të sigurojnë një kujdes të plotë për shëndetin e syve.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare