Aronia

Aronia

Eksploroni veçoritë e frutit organik të aronis

Aronia, njohur edhe si “mollë e egra” ose “mollë e zezë,” është një frut i cili fillimisht u kultivua në Amerikë dhe pastaj u përhap në Europë. Ky frut ka qenë përdorur për prodhimin e lëngjeve, shurupeve, çajrave, reçelit, dhe produkteve të tjera të pasura me shijen dhe cilësinë e tij specifike. Aronia përbën një burim të pasur të substancave ushqyese dhe është i njohur për përmbajtjen e lartë të fibrave, vitaminës C, manganit, dhe vlerave të tjera të dobishme. Studiuesit kanë identifikuar se vetëm 28 gram aronia mund të ofrojnë përbërësit ushqimorë në vlerat e mëposhtme:

foto 2 600x450
galeri artifruit 4 1 600x600

Nga Natyra, Për Shëndetin Tuaj!

Përfitimet nga fruti aronis:

 1. Shëndet i sistemit tretës
 2. Anti-plakje dhe antioksidantë
 3. Efekte Anti-Inflamatore
 4. Rikuperim energjie
 5. Forcon sistemin imunitar
 6. Kontrollon nivelet e sheqerit në gjak
 7. Mbrojtje e lëkurës
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare