Pershkrimi i produktit

Aronia është fryt që fillimisht është kultivuar në Amerikë dhe më pas është përhapur edhe në Europë. Për shkak të karakteristikave specifike, atëherë, përdorej si lëndë e parë për të prodhuar lëngje, shurupe, çajra, reçel etj.


Fruti Aronia

Aronia është një frut i shëndetshëm që është i pasur me vitamina, minerale, antioksidantë dhe fitonutrientë të tjerë.


Regjioni ku prodhohet

Vjen nga Amerika Veriore dhe rritet si e egër prej Kanadasë Qendrore kah Florida në USA. Në Kosovë Aronia filloi të kultivohet në vitin 2012.


Perfitimet Shendetsore

Aronia ka efekte anti-inflamatore dhe antioksiduese. Ajo mbron qelizat nga dëmtimi që vjen si rezultat i ndikimit të radikaleve të lira.


Produkti Aktual

Forcon sistemin imunitar, pastrimin natyral nga toksinët , mbeturinat dhe rrezatimi, ka efekte anti inflamatore, rregullimin e peshës trupore, rregullimin e presionit të lartë të gjakut, etj.


Perfitimet nga fruti i Aronias

Fruti i Aronise është ndër frutat më të shëndetshëm të llojit të tyre, duke ofruar përftime të mëdha shëndetësore se cdo frutë tjeter.

Përfitimet përfshijnë rritjen e imunitetit me më shumë vitaminë C dhe polifenole, parandalimin e infeksioneve virale dhe bakteriale. Reduktimin e qelizave kancerogjene dhe infeksioneve të traktit urinar, Redukton sasinë e sheqerit në gjak, shërben si rregullator i presionit të gjakut, nivelet e LDL-së,

kolesterolit, triglicerideve, arteriosklerozës dhe enëve të gjakut.


Më shumë

100%

PRODUKT BIO & NATYRAL


RREGULLON PESHEN TRUPORE
RREGULLON PRESIONIN E LARTE TE GJAKUT
PERMISON SHIKIMIN

Aronia poashtu ngadaleson procesin e plakjes, rregullon tretjen e ushqimit , lehtëson lëvizjen e zorrëve si dhe përmirëson funksionin e mëlçisë

Aronia 250ml

Aronia 500ml

 

ARONIA

Leng i shtrydhur, natyral

Çaji Aronia


Çaji Aronia mund të ketë efekte mbrojtëse në mëlçi, si dhe të ndihmojë në uljen e simptomave dhe dëmtimeve që lidhen me çrregullimet e stomakut.

Reçeli


Reçeli i perbere nga Aronia posedon sasi te ulet te sheqerit, per faktin qe Aronia si frut nuk eshte shume i embel ne krahasim me fruta te tjere, si per shembull mund te krahasohet me frutin e limonit.

ARONIA

Poashtu mund t'e na kontaktoni permes emailt zyrtar:

info@artifruit.com

E HENE - E DIELE
24/H

Na kontaktoni ne numrin e telefonit:

+383 48 40 06 00

+41 79 21 13 724

E HENE - E PREMTE
09:00 AM - 06:00 PM
Më shumë

Mendja e shëndoshëtrup të shëndoshë.

Facebook Instagram

BUY NOW